Jak przygotować włosy do upięcia.

Przed Tobą wielkie wyjście, ważne spotkanie, wielka uroczystość? Chcesz wyglądać fantastycznie, czuć się komfortowo i pewnie? Jedynie co Cię martwi to to, że Twoje włosy nie wytrzymają próby czasu lub temperatury? Martwisz się, że rozpuszczone włosy staną się jednym wielkim nieładem a loki, które pieczołowicie będziesz skręcać rozpuszczą się zanim inni Cię zobaczą? 
 
Spokojnie, jest kilka sposobów na to by Twoje włosy przygotować tak aby każde upięcie ślubne czy wieczorowe prezentowały się idealnie przez cały czas!
 
romantyczna fryzura �lubna
1. Umyj nie tylko włosy.
 
Myjąc włosy często zapominamy, o skórze głowy. To właśnie ona, musi być dokładnie oczyszczona aby pozbyć się nadmiaru sebum. Warto od czasu do czasu zrobić jej delikatny peeling. Peeling oczyszcza ją ze wszystkich pozostałości po szamponach i odżywkach.
 
2. Dzień wcześniej. 
 
Każda kobieta przed pójściem do fryzjera czy wykonaniem sobie samej upięcia czy fryzury, zadaje sobie pytanie czy myć dzień wcześniej włosy. Otóż nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi kiedy należy umyć włosy. 
 
Mycie włosów dzień wcześniej sprawdzi się jeśli Twoje włosy są nie podatne na skręt, są śliskie i niskoporowate. Drugiego dnia po umyciu stają się bardziej matowe i podatne na wszelkie stylizację. Jeśli Twoje włosy się puszą lub szybko przetłuszczają najlepiej umyć je tego samego dnia. Ciepło prostownicy czy lokówki niweluje efekt puszenia a dodatkowe modelowanie włosów pomoże nadać włosom objętości. 
fryzura �lubna Kraków
3. Uważaj z pielęgnacją.
 
Nadmiar pielęgnacji szkodzi upięciu, przede wszystkim upięciu ślubnym i fryzurze ślubnej. 
Jeśli użyjesz dużej ilości odżywki, olejku lub serum do włosów sprawisz, że włos nie będzie podatny na stylizację. 
 
Fryzjerzy ślubni zalecają użycie (jeśli to konieczne) odrobiny odżywki na same końce włosów i dokładne jej spłukanie. 
 
 
4. Dobrze wysusz.
 
Nie pozwól na to by Twoje włosy przed układaniem były wilgotne. Przed upięciem czy fryzurą wysusz dokładnie włosy,  zadbaj o to by każde pasmo było suche od samej nasady po końce, nie musisz używać suszarki, możesz pozwolić włosom schnąć naturalnie. Do sucha.
 
5. Zadbaj o termoochronę. 
 
Przed użyciem ciepła suszarki, prostownicy lub lokówki zaaplikuj na włosy spray termoochronny. Stworzy on delikatny film na włosach, który zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem temperatury, dodatkowo sprawi, że włosy podczas prostowania czy kręcenia nie będa się elektryzowć czy puszyć. 
 
6. Przed upięciem. 
�lubne upi�cie Kraków
Twoje włosy są umyte, wysuszone i zabezpieczone preparatem termoochronnym, czas na dodatkowe produkty, które pomogą Ci okiełznać włosy przed upięciem. 
Zawsze przydaje się produkt w formie suchego szamponu, który matowi włosy i nadaje im objętości. Nanieś go na poszczególne pasma przy skórze głowy i dobrze wczesz we włosy. Jeśli planujesz rozpuszczone włosy ( na ślub lub wesele) zależy Ci, żeby fryzura ślubna trzymała się całą noc, zainwestuj w lotnion lub spray, który zaaplikujesz na konkretne pasmo przed skrętem. 
 
Przed samym upięciem natapiruj włosy aby wsuwki, które później będziesz wpinać trzymały się i nie zsuwały z włosów. 
 
7. Na koniec.
 
Twoja fryzura jest już prawie gotowa. Upięcie, które wykonałaś  na swoich włosach bardzo Ci się podoba. Chcesz, upewnić się, że efekt będzie idealny przez całą noc? 
Nie popełniaj najczęstszego błędu - nie spryskuj upięcia czy loków dużą ilością lakieru. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Nie przedłużysz tym sposobem trwałości fryzury, niestety obciążysz ją i sprawisz, że włosy będą wyglądać nieestetycznie!
 
 
Pamiętaj, aby uzyskać nieskazitelny efekt upięcia ślubnego, upięcia wieczorowego czy fryzury na wielkie wyjście, zainwestuj w dobre kosmetyki do stylizacji, zarezerwuj sobie odrobinę więcej czasu i próbuj! nie zniechęcaj się gdy za pierwszym razem Ci nie wyjdzie. 
 
A jeśli chcesz powierzyć swoje włosy profesjonaliście i mieszkasz w Krakowie lub w okolicach to zapraszam na upięcie ślubne Kraków, fryzura ślubna Kraków lub fryzura okolicznościowa Kraków. 
 
Skontaktuj się ze mną i opowiedz mi o swoje fryzurze marzeń! https://sylwiamakeup.pl/kontakt