Wizażystka, makijażystka – dlaczego warto wykonać u niej makijaż ślubny?

Dlaczego?

Po pierwsze : Pani Młoda w dniu ślubu jest na tyle przejęta wszystkimi rzeczami i na tyle rozproszona, że ciężko skupić jej uwagę na wykonaniu prawidłowo i perfekcyjnie makijażu. Ponad to często bywa tak, że czym bardziej się staramy tym mniej nam wychodzi. Szybko popadamy w panikę oraz nie potrzebnie się złościmy. Przy takim rozdrażnieniu łatwo o wpadki. Również, gdy osoba, która nas maluje a jest z nami związana emocjonalnie nie zawsze w tym dniu radzi sobie ze swoimi nerwami i cierpliwością.

Po drugie : Makijaż ślubny to typ makijażu, który łączy w sobie elementy makijażu  dziennego, wieczorowego a także fotograficznego. Makijaż ten jest odpowiednio dobrany do typu urody i rodzaju cery. O tyle o ile same siebie dobrze znamy i potrafimy dobrać sobie odpowiednie kosmetyki o tyle możemy mieć problem z wyborem tych, które spełnią wszystkie trzy powyższe funkcję.

Po trzecie : Makijaż ślubny musi być przede wszystkim trwały! Czy kosmetyki używane przez nas na co dzień wytrzymują aż do późnego wieczora? Czy w kosmetyczkach posiadamy odpowiednie bazy przedłużające trwałość podkładu oraz fixery utrzymujące makijaż przez wiele godzin? Pewnie nie, pewnie pomyślicie, że we wszystko można się zaopatrzyć, to fakt w dobie Internetu nie trudno pozyskać to o czym pomyślimy, jednak musimy zważać na to, że będą to produkty nie do końca przez nas sprawdzone i że tego typu profesjonalne kosmetyki kosztują drożej, czy warto na ten jeden dzień inwestować w coś po co później możemy nie sięgnąć..?

Warto zastanowić się czy nasze umiejętności i zasób kosmetyków pozwoli nam na wykonanie w dniu ślubu odpowiedniego makijażu podkreślającego naszą urodę i pasującego do całości.


 

Czy wykonac makijaż próbny? odpowiedź w osobnym artykule https://sylwiamakeup.pl/blog/2015/01/dlaczego-wykonujemy-probny-makijaz-slubny

Dlaczego makijażystka mobilna a nie w salonie kosmetycznym ? odpowiedź https://sylwiamakeup.pl/blog/2015/02/dlaczego-warto-wybrac-makijaz-slubny-z-dojazdem-do-klienta-niz-wykonac-go-w-salonie-