Dlaczego wykonujemy Próbny Makijaż Ślubny?

 

Przybliżę Wam drogie Przyszłe Panie Młode dlaczego tak ważna jest próba makijażu przed tym wyjątkowym dniem..
 

Tak jak przymierzacie suknie ślubną, dobieracie odpowiednie dodatki, zajmujecie się przystrojeniem sali, dbacie o szczegóły aby nic w tym dniu Was nie zaskoczyło, tak i zaskoczyć Was nie może makijaż!

Makijaż ślubny to bardzo specyficzny rodzaj makijażu, ale o tym już wspominałam wielokrotnie, możecie zapoznać się z nim tutaj :https://www.sylwiamakeup.pl/makijaz-slubny-krakow

Makijaż ślubny próbny to nic innego jak makijaż, który będzie wyglądał prawie identycznie w dniu ślubu.
Po co wiec wykonywać go wcześniej?
Właśnie po to by w dniu ślubu ustrzec się od niespodzianek i niepotrzebnych stresów.
Makijażystka podczas próbnego makijażu ślubnego powinna ocenić stan i kondycję skóry aby zalecić ewentualne zabiegi u kosmetyczki bądź zasugerować odpowiednią pielęgnację w domu.

                                                                

Podczas makijażu próbnego wybieramy odpowiednią gamę kolorystyczną kosmetyków. Analiza typu urody klientki pod kontem typu kolorystycznego zgodnego z porami roku jest moim zdaniem niezbędna w doborze odpowiedniej barwy intensywności i nasycenia koloru, który ma za zadanie podkreślić urodę a nie ją zgasić
To właśnie podczas próby dobieramy właściwie barwy do koloru oczu, karnacji, koloru włosów oraz koloru sukni ślubnej i ewentualnych dodatków.

Jeśli mamy za sobą wstępną analizę, czas poznać oczekiwania i sugestie Pani młodej odnośnie makijażu. Wizażystka powinna dowiedzieć się jak na co dzień wygląda makijaż klientki, co lubi używać a czego nie, co podoba jej się w makijażu u innych kobiet, co w swojej urodzie najbardziej chciałaby podkreślić a co zretuszować.
To pozwoli na lepsze zrozumienie potrzeb i upodobań przyszłej Pani Młodej.

 

Wspólnie wybrana koncepcja makijażu i uwagi ze strony makijażystki pozwalają na stworzenie makijażu idealnego.
 

Podczas Próbnego makijażu oczywiście nie unikniemy poprawek, Po to go wykonujemy aby przetestować różne wersje, kolory i jego intensywność.
Dokładamy, rozcieramy zmieniamy kolor. Tu jest dużo zabawy i potrzebnego wstrzelenia się w tą idealną koncepcję.
Czy jest na to czas w dniu ślubu? Z reguły nie, tak, że macie kolejny argument dla czego warto wykonać próbny makijaż wcześniej.

Co najważniejsze, o czym bym zapomniała to, to, że z próbny makijaż testujecie później cały dzień, sprawdzacie czy dobrze się w nim czujecie, czy wszystkie cienie i kosmetyki się odpowiednio trzymają, czy żaden z nich Was nie uczula lub nie pojawia się jakaś zmiana alergiczna.
To informacja niezbędna aby w dniu ślubu aby móc coś poprawić lub by makijażystka zastosowała inne kosmetyki.