Sztuczne rzęsy w Makijażu Ślubnym

Nie każda z nas jednak może pochwalić się takimi rzęsami. Dobra maskara nie zawsze da pożądany i oczekiwany efekt. Z pomocą więc przychodzą SZTUCZNE RZĘSY.

Już na początku lat 50 moda na piękne spojrzenie zaczęła przybierać większych obrotów. Gwiazdy takie jak Marylin Monroe czy Twiggy namiętnie doklejały sobie pasek sztucznych rzęs. To za ich sprawą makijaż lat 50 i 60 przeszedł do kanonu piękności.

Dzisiaj na rynku mamy ogromy wybór sztucznych rzęs. I technik ich przyklejania.

Aby skusić się na piękny wygląd i dopracowany makijaż możemy same udać się do drogerii i zaopatrzyć się w rzęsy na tzw. taśmie bądź rzęsy w kępkach.

Rzęsy na  taśmie są przeznaczone dla mniej wprawionej ręki jednak nieumiejętnie przyklejone mogą wyglądać sztucznie i teatralnie, natomiast rzęsy w kępkach wymagają cierpliwości przy ich aplikacji ale dadzą bardziej naturalny i delikatniejszy efekt.

Do rzęs zarówno jednych jak i drugich powinien być dołączony klej. Niekiedy kleje te są wątpliwej jakości przez co rzęsy nie utrzymują się na oku tak długo jak powinny.

Makijaż ślubny najczęściej wykonywany jest przez doświadczone i profesjonalne wizażystki, które już w dniu próbnego makijażu powinny pokazać Ci jak prezentuje się  Twój makijaż oczu ze sztucznymi rzęsami. Wizażystki posiadają odpowiedniej jakości zarówno rzęsy jaki i klej co do Ci gwarancję trwałości makijażu i pięknego naturalnego wyglądu.

Modne od dłuższego czasu stało się przyklejanie rzęs metodą 1:1. Przedłużanie to wykonujemy w gabinetach kosmetycznych lub specjalistycznych gabinetach zajmującymi się przedłużaniem.

Do naszej naturalnej rzęsy zostaje doklejona rzęsa sztuczna. Cały zabieg trwa do 3 godzin a efekt utrzymuje się do 6 tygodni ( rzęsy po ok. 3 tyg wypadają więc w tym czasie należy je uzupełniać)
Oprócz klasycznej metody 1:1 przykleja się rzęsy również popularną metodą 2:1, 3:1 oraz metodą 3D i  metodą „kociego oka”
Wszystkie z tych metod nie są 100 % gwarancją naturalnie wyglądającego looku. Aby rzęsy dobrze się prezentowały trzeba dobrać odpowiednią ich długość i rodzaj rzęs.

 

Wiele Pań Młodych decyduje się na zabiegi doklejenia rzęs przed ślubem. Nie zawsze jest to dobre posuniecie..

Po pierwsze źle dobrana metoda zamiast powiększyć optycznie oko może sprawić że je zmniejszymy.

Po drugie klej użyty do aplikacji rzęs może uczulić, oczy staną się zaczerwienione i popuchnięte a Ty przez cały czas będziesz czuć dyskomfort.

Po trzecie dla Pań które malują się sporadycznie może to być duży szok wizerunkowy z którym do końca nie będą się dobrze czuć.
 

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chcemy aby nasze oko przyciągało uwagę a nasz makijaż ślubny był w 100% dopracowany jest przyklejenie rzęs przez makijażystkę, która profesjonalnie Ci je przyklei a Ty nie będziesz się martwić że coś będzie nie tak.

 

Zapraszam do zapoznania się również z artykułem na temat makijażu ślubnego w Krakowie https://sylwiamakeup.pl/blog/2015/06/makijaz-slubny-krakow

Oraz do poczytania na temat makijażu próbnego https://sylwiamakeup.pl/blog/2015/01/dlaczego-wykonujemy-probny-makijaz-slubny

 


Fatal error: Exception thrown without a stack frame in Unknown on line 0