Harmonijny wizerunek Panny Młodej – dobór dodatków, Fryzury i Makijażu do Sukni Ślubnej.

Pierwszy wybór – suknia ślubna.

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to nie lada wyzwanie dla kobiety. Czasem wymaga wielogodzinnych poszukiwań, porad, przymiarek oraz konsultacji z bliskimi i profesjonalistami od wizerunku ślubnego.

Wybór sukni zależy przed wszystkim od budowy ciała, naszego wzrostu, dokładnych wymiarów, proporcji oraz upodobań estetycznych. Co więcej suknia ślubna powinna dawać poczucie komfortu i pewności siebie, podkreślać to co najlepsze i sprawiać, że czujesz się w niej wyjątkowo.
Coraz częściej przyszłe Panny młode wybierają niestandardowe rozwiązania. Zamiast klasycznej bieli decydują się na kolorowe suknie ślubne, kupują krótkie bądź mocno wykrojone sukienki odkrywające dużą powierzchnie ich ciała. Dokładają od siebie ciekawe wzory lub regionalne elementy.

Jeśli już uda Ci się samej sprostać swoim oczekiwaniom to sama dobrze wiesz, że wyborów jeszcze nie koniec..


Drugi wybór – dodatki.


Wymarzona suknia ślubna już jest, znasz jej krój i charakterystyczne elementy. Powinnaś teraz skoncentrować swoją uwagę na dodatkach.
Mówiąc o dodatkach mam na myśli bukiet ślubny, buty, biżuterię oraz welon lub toczek.

Wiązanka ślubna to nieodzowny element panny młodej. Profesjonalne florystyki tworzą piękne i oryginalne kompozycje zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nieograniczone możliwości kwiatów świerzych i sztucznych, przyozdobionych piórami, koralami, liśćmi, kryształkami dają pole do popisu i kreatywności. Kule, kosze, wachlarze z kwiatów, naszyjniki, opaski, to wszystko może stanowić piękny dodatek do wybranej sukni.

Pamiętaj jednak, że do sukni bogato zdobionej, pasują proste czyste w formie i kolorze bukiety np. z samych róż. Do sukienek prostych i bardziej stonowanych wybieraj bukiet, który doda ekspresji całej stylizacji.

Istotnym wyznacznikiem przy wyborze bukietu jest kolor sukni ślubnej. Kolor kwiatów w kompozycji powinien być o ton ciemniejszy od koloru sukni.
Często gdy w motywie sukienki przewija się jakiś dodatkowy kolor, powtarza się go również w bukiecie.

Kolor wiązanki powinien również współgrać z kolorem włosów Panny młodej, jej karnacji i usposobienia. Dla delikatnych blondynek o jasnej cerze sprawdzą się kwiaty w czystych pastelowych kolorach np. róże, orchidee. Dla brunetek o intensywnej barwie oczu i ciemnej karnacji – mocne zdecydowane kolory oryginalne kwiaty.

Co więcej kształt wiązanki dobiera się do całej sylwetki pani młodej. Kobiety o małej posturze nie powinny wybierać dużych i ciężkich wiązanek, natomiast wysokie i postawne Panie powinny unikać drobnych wiązanek, tutaj sprawdzą się długie opadające kwiaty.

Kolejny ważny krok przy wyborze dodatków to wybór odpowiednich butów ślubnych.
Muszą przede wszystkim być wygodne i stabilne aby nie było przykrych niespodzianek podczas przyjęcia weselnego.

Jeśli chodzi o kolor to nie musisz zawsze stawiać na biel! Kolor może być tak naprawdę dowolny. Możesz kierować się kolorem bukietu ale możesz również dla kontrastu wybrać zupełnie coś innego. Ostatnio wiele Pań decyduje się na pastelowe róże czy błękity, również jak i przy doborze bukietu powinnaś pamiętać o tym że kolor butów powinien być o ton ciemniejszy od koloru sukni a podeszwa powinna być kremowa nigdy nie czarna.

Welon czy toczek ? - O tym jak dobrać welon do sukni ślubnej w następnym artykule

Teraz pora na kolejny krok, który musi być spójny z całym wizerunkiem.

Trzeci wybór – fryzura.

Tutaj przy wyborze fryzury powinnaś kierować się nie tylko krojem sukienki ale i kształtem twojej głowy. Ważne jest to aby przez odpowiedni dobór fryzury odsłonić te elementy twarzy, które dodają nam uroku a delikatnie zamaskować te, które nie chcemy by były widoczne.
Więcej na temat doboru fryzury do kształtu twarzy przeczytasz tutaj https://sylwiamakeup.pl/blog/2014/11/jak-modelowac-twarz-odpowiednio-dobrana-fryzura

Fason sukienki i wybór welonu czy toczka determinuje rodzaj fryzury. Gdy kreacja ślubna jest mocno zdobiona, proponuję gładkie i delikatne uczesania, gdy natomiast mamy klasyczne formy możemy postawić na odważniejsza fryzurę lub pójść tym samym stylem i wybrać coś delikatnego i prostego.

 

Warto nie przejmować się faktem iż do ślubu trzeba włosy zapuszczać. Nie koniecznie! Z każdej  długości włosów można zrobić efektowną fryzurę ślubną. Nie mam potrzeby zmieniać przyzwyczajeń jeśli, ktoś całe życie nosił krótkie włosy i sportowe fryzury to w zapuszczonych włosach będzie czuć się niekomfortowo i nie swojo.
Warto wówczas lepiej zadbać o ich pielęgnację, gdyż nawilżone i zdrowe włosy łatwiej się układają.

Czwarty wybór – makijaż.


Wielokrotnie pisałam n temat makijażu ślubnego, czym się charakteryzuje i na co zwracać uwagę przy makijażu ślubnym https://sylwiamakeup.pl/makijaz-slubny-krakow

teraz warto skoncentrować się na tym jak on powinien współgrać z całością. Skoro mamy już wybraną suknie ślubną, dodatki o raz fryzurę sprawa makijażu powinna wydać się prosta.

Dla jednych rzeczywiście będzie to pestka dla innych pań duże wyzwanie.

Makijaż ślubny to nie ten sam makijaż , który wykonujemy na co dzień tylko w wersji trochę mocniejszej i bardziej utrwalonej. Makijaż ślubny to profesjonalnie skomponowany dodatek do tego jak będziemy się prezentować w tym dniu.

Skoro nasza suknia jest prosta, dodatki również są delikatne za to postawiliśmy na charakterystyczną fryzurę, pozwólmy sobie wówczas na mocniejszy makijaż.
Kiedy jednak wybraliśmy suknie ekstrawagancką i dodatki równie odważne, a zdecydowaliśmy się na spokojne uczesanie to dodajmy trochę umiaru i w makijażu.

 

Zdecydowałaś się zagrać kolorem przy kwiatach i pozostałych dodatkach? Spróbuj też dodać ten sam lub zbliżony kolor do makijażu ślubnego.

 

Tak naprawdę wybór makijażu ślubnego determinuje nasz charakter i usposobienie. Warto więc rozmawiać z osobami wykonującymi nam makijaż w tym dniu aby trochę nas poznały i wyczuły to co nam w duszy gra!

Moda ślubna zmienia się dynamicznie z roku na rok pojawiają się nowe trendy i nowe możliwości. Coraz więcej panien młodych szuka swojego stylu i pomysłu na siebie i swój wizerunek w tym dniu. Staranniej dobierają wszystkie elementy i bawią się formom i kolorem. Najważniejsze to, to by w tym wszystkim zachować umiar!

Sprawdź również dlaczego powinno się wykonać makijaż ślubny Pana Młodego https://sylwiamakeup.pl/blog/2015/03/makijaz-slubny-pana-mlodego-

 


Fatal error: Exception thrown without a stack frame in Unknown on line 0