Makijaż korygujący kształt oczu.

Oczy blisko rozstawione to takie których przestrzeń między oczami jest mniejsza od długości oka, oczy znajdują się blisko nosa.

Skorygować je można nakładając jasny cień w wewnętrzne kąciki oczu a ciemniejszy w  zewnętrzne. Przyciemniając zewnętrzne kąciki pamiętaj by cień wyciągnąć delikatnie w kierunku skroni, jeśli będziesz chciała wykonać kreskę eyelinerem, zacznij od połowy oka i wyciągnij ją na zewnątrz.

Z oczami szeroko rozstawionymi mamy do czynienia gdy przestrzeń między oczami jest większa od długości oczu oczy znajdują się daleko od nosa (mogą być o różnym kształcie i wypukłości).

W tym przypadku unikaj jasnego (szczególnie perłowego cienia) w wewnętrznych kącikach oczu. Rozprowadzając ciemniejsze cienie kieruj się do wewnątrz, nie wyciągaj ich po za zewnętrzny kącik. Postaw na kreskę, która prowadzona będzie po całej długości linii rzęs, nie wyciągaj jej na zewnątrz.

Oczy głęboko osadzone, to takie w których powieka ruchoma jest niewielka i zagłębiona a przestrzeń nad nią duża i wypukła.

Korygując ten typ oka pamiętaj o jasnych cieniach, aplikuj je na całą powiekę ruchomą, natomiast ciemniejszym cieniem, najlepiej matowym wycieniuj kontur nad jej załamaniem. Nie stosuj ciemnych cieni oraz ciężkich kresek na dolnej powiece, gdyż potęguje to efekt zapadniętych oczu. Zamiast eyelinera użyj kredki do oczu i po narysowaniu linii tuż nad rzęsami, rozetrzyj ją.

Oczy wypukłe – oczy o kształcie okrągłym, których cechą charakterystyczna jest duża wypukła powieka ruchoma górna i dolna.

Aby oczy wyglądały na nieco mniejsze, używaj matowych i ciemnych cieni. Stosuj je na środkową część powieki dolnej i górnej. Zewnętrzny kącik oka podkreśl kredką lub eyelinerem, nie obrysuj całej powieki.

Małe oczy to niestety kompleks większości Pań. Jeśli Twoja górna powieka jest bardzo mała a przestrzeń pomiędzy nią a brwiami jest niewielka to powinnaś stosować cienie o jasnych perłowych odcieniach. Jeśli chcesz zrobić kreskę to tylko wzdłuż linii rzęs od połowy oka. Zewnętrzny kącik oka możesz podkreślić ponad zagłębienie i wyciągnąć go w kierunku łuku brwiowego. Rzęsy podkręć zalotką i dokładnie je wytuszuj!


Opadający kącik oka? Nic strasznego! Wszystkie kreski eyelinerem czy kredką wyciągaj ponad załamanie kierując się w kierunku skroni. Ciemniejszym cieniem maluj ruchomą cześć powieki do wyciągniętej kreski. Dolą powiekę możesz zaakcentować wyciągając zewnętrzny kącik w linii prostej lub lekko ku górze, by zniwelować efekt opadania.


Nie bój się zabawy makijażem, tutaj używając odpowiednich cieni i kolorów możesz korygować swój kształt oczu i sprawić, że w każdym typie makijaż€ będzie Ci dobrze!

Sprawdź jeszcze jakie błędy możesz popełniać podczas makijażu https://sylwiamakeup.pl/blog/2014/11/nie-podstawowe-bledy-w-makijazu