7 wypróbowanych i sprawdzonych sposobów aby uzyskać grubsze i gęstsze włosy.

1. Myj mądrzej

Jeśli chodzi omycie włosów, pamiętaj, że siarczany nie są Twoimi sprzymierzeńcami. Są to mydlane detergenty, które redukują tłuszcz w mgnieniu oka. Pozostawiają skórę głowy przesuszoną, co doprowadza do błędnego koła. Gruczoły wydzielają więcej tłuszczu aby nawilżyć skórę głowy przez co włosy są oklapnięte i nieestetyczne.

Poszukuj zatem szamponów i odżywek pozbawionych chemicznych udoskonaleń.

2. Zainwestuj w zwiększające objętość produkty do stylizacji

To może brzmieć oczywiście, ale wybieranie produktów przeznaczonych do zwiększenia objętości włosów może mieć potężny wpływ. Jełsi nie jesteś pena jakie to produkty. Kilka z nich jest bardzo popularnych na rynku. Moje ulubione to Bumble and Bumble pret a powder, Osis+ Dust it, Batiste dry shampoo.

3. Fale dla większej objętości

Użyj lokówki by skręcić włosy na całej długości, nie tylko dla efektu zwiększenia szerokości pasm ale dla nadania wymiaru i tekstury do uzyskania optycznego zwiększenia objętości.

Przed użyciem lokówki pamiętaj o użyciu spreju chroniącego Twoje włosy przed wysokimi temperaturami.

 

4. Głęboko oczyszczaj skórę głowy

Produkty do stylizacji i zwiększania objętości włosów są niesamowite, z tym nie ma co polemizować. Jednak jednym z minusów używania tych produktów jest to, że gromadzą się na skórze głowy i na pasmach włosów. Używaj przynajmniej raz w tygodniu szamponu oczyszczającego skórę głowy, pozbędziesz się wówczas uporczywych pozostałości produktów do stylizacji.

 

5. Zmień swój przedziałek

Zwykłe przeniesienie przedziałka na przeciwną stronę głowy niż zazwyczaj nosisz sprawi, że włosy od razu się uniosą. Dodaj odrobinę unoszącego pudru dla uzyskania wysokości i trwałości fryzury.

 

6. Zagęść włosy, włosami

Wiem co pomyślisz, wszyscy wyobrażamy sobie co się może stać strasznego z włosami, które źle zostały doczepione. I jak to może źle wyglądać. Nawet jeśli jesteś początkujący w tej kwestii lub jesteś profesjonalistą, powinieneś rozważyć ten zabieg. Na rynku powstały nie inwazyjne metody przedłużania włosów bez uszkodzenia Twoich naturalnych. Jedną z nich jest metoda Kanapkowa „type – in”, która polega na przyczepieniu pasm włosów znajdujących się na taśmie do naszych włosów. Taśmy są nieinwazyjne, hypoalergiczne i nie powodują uszkodzeń naturalnego włosa.

Są niewyczuwalne a efekt utrzymuje się do 8 tygodni.

 

7. Tabletki wspomagające wzrost włosa, mogą być skuteczne

Próbowałaś już wszystkiego? Może warto zastanowić się nad suplementacją. Wybieraj te suplementy diety, które w swoim składzie zawierają takie ważne mikroelementy jak cynk, żelazo, selen, krzem. Dodatkowo możesz wspomóc się preparatami czy tabletkami z Biotyną, witaminą B, i skrzypem. Dzięki takim suplementom wzmocnisz nie tylko kondycje włosów ale i paznokci. Pamiętaj , że najważniejsza w tym wszystkim (jak i nie tylko w tym aspekcie) jest systematyczność i wytrwałość. Nic nie przychodzi łatwo i od razu. Kuracja trwa od 2 do 3 miesięcy i należy ją powtarzać co jakiś czas.
 

Jeśli jesteś zainteresowana ofertą naturalnego przedłużania i zageszczania włosów metodą tape in zapraszam do kontaktu. https://www.sylwiamakeup.pl/stylizacja-fryzur
Tutaj poczytaj więcej na temat tej metody: 
Jeśłi chcesz umówić się na stylizację włosów z dojazdem do domu i wykonanie profesjonalnego makijażu również zapraszam:https://www.sylwiamakeup.pl/kontakt