Jak przygotować włosy do fryzury ślubnej ?

Naturalne gęste i zdrowe włosy nie obciążone zabiegami farbowania czy ciągłego prostowania będą  potrzebowały wbrew pozorom więcej pracy przy układaniu fryzury.
Naturalne loki czy lekko falowane włosy mogą po dłuższym czasie rozprostować się i wyglądać nieestetycznie. Upięcia i wszelkiego rodzaju koki będą wymagać mocnego natapirowania włosów i jego utrwalenia

Z włosów cienkich i delikatnych trudniejsze i mniej trwałe będą fryzury, które bazować będą na objętości i gładkim wyczesaniu.
Tu z pomocą przychodzą wszelkie dopinki, przedłużania i wypełniacze ( więcej na temat doczepiania włosów w ślubnej fryzurze znajdziesz http://www.sylwiamakeup.pl/blog/2015/04/fryzura-slubna-wlosy-doczepiane-j ) Dzięki za wszystko nim możesz osiągnąć naprawdę spektakularne efekty !

Zapuszczasz włosy do ślubu i nie podcinasz systematycznie końcówek?
Błąd ! Nawet najdłuższe włosy utrzymane w złej kondycji i z rozdwojonymi końcówkami nie będą prezentować się dobrze. Zniszczone i przesuszone końcówki wymagają podcięcia, niestety żadne preparaty nie są w stanie do końca zniwelować efektu rozdwojenia.

Na długi okres przed ślubem zafunduj Twoim włosom odżywcze maski i ampułki. Nakładaj na nie wzbogacone w mikroelementy serum i odżywki. Dzięki za wszystko tym zabiegom włosy nabiorą odpowiedniej sprężystości i blasku.

Zabiegi te ogranicz jednak przed samym ślubem, zbyt duża ilość odżywczych preparatów może obciążyć Twoje włosy, sprawi, że staną się śliskie i mniej podatne na działanie różnych specyfików ułatwiających układanie fryzury.

Myślisz nad zmianą koloru? Znudził Cię już Twój naturalny bądź dotychczasowy kolor i masz ochotę na metamorfozę?
Panie, które farbują włosy powinny poświęcić trochę czasu  na wybór odpowiedniego koloru. Koloryzacją nie może być przypadkowa. Kolor włosów musi idealnie pasować do typu Twojej urody, karnacji jak również do Twoich upodobań. Pamiętaj, że z blondynki nie staniesz się w jednej chwili brunetką ani odwrotnie. Takie drastyczne zmiany koloru włosów doprowadzą jedynie do ich zniszczenia. Na 3 miesiące przed ślubem wykonaj w salonie profesjonalną koloryzację włosów. Nie próbuj samodzielnych wykonywać samodzielnych zmian. Jeśli kolor okaże się idealny będziesz mogła go powtórzyć bliżej daty ślubu tak aby włosy były świeże i błyszczące. Jeśli okaże się, że to nie to i potrzebna będzie korekta to pozostaje jeszcze sporo czasu aby bez szkody dla włosów znaleźć najlepszy dla nich odcień i wykonać ponowną koloryzację.
 

Rozpocznij poszukiwania zdjęć wymarzonej fryzury ślubnej. Wiele inspiracji i pomysłów znajdziesz  w Internecie. Wydrukuj sobie wszystkie zdjęcia fryzur, które w szczególny sposób Cię zainteresowały i przykuły Twoją uwagę. 

Przy wyborze fryzury uwzględnij długość Twoich włosów, Twój ulubiony styl, Twoją urodę,  krój sukni ślubnej i dekoltu oraz motyw przewodni wesela.


Na próbną fryzurę zabierz ze sobą koniecznie wszystkie inspirację oraz dodatki, które chciałabyś aby znalazły się we włosach; welon, toczek, tiara, kwiaty lub inne ozdoby. W trakcie czesania nie bój się powiedzieć co chciałabyś zmienić lub ewentualnie poprawić i w którym kierunku ma iść Twoja fryzura. Wszelkie sugestie i uwagi sprzyjają efektu końcowemu, który ma być dla Ciebie w 100 % zadawalający.

W czasie wykonywania fryzury próbnej dowiesz się także co powinnaś mieć przy sobie w dniu ślubu aby fryzura przez cały czas wyglądała dobrze. Niezbędne  będą zapasowe wsuwki lub spinki oraz lakier do włosów, a jeśli podstawą fryzury są loki to przyda się także mała lokówka. Fryzura będzie mocno utrwalona, ale trzeba się liczyć z tym, że taneczne szaleństwa do białego rana mogą nie co osłabić trwałość misternie ułożenie fryzury.

Jaka fryzura do kształtu twarzy? odpowiedź --> http://www.sylwiamakeup.pl/blog/2014/11/jak-modelowac-twarz-odpowiednio-dobrana-fryzura