Wizażystka, makijażystka Kraków

Otóż wizażysta  pochodzi od francuskiego słowa ‘Visagiste” (od „visage” twarz).

To osoba zajmująca się aranżacją twarzy a więc zarówno makijażem, częściowymi zabiegami pielęgnacyjnymi twarzy, kształtowaniem brwi, ust i oczu.

Makijażysta z francuskiego le maquielleur (rodzajnik męski) oraz la maquilleuse (rodzajnik żeński) oznacza charakteryzatora/charakteryzatorkę.

Wizażysta zwraca szczególną uwagę na anatomie twarzy, poszczególną rozbudowę kości oraz układ mięśni. Za pomocą różnych technik makijażu jest w stanie wyeksponować urodę  lub zatuszować jej pewne mankamenty.

W makijażu wizażysta kieruje się doborem jak najbardziej odpowiedniej kolorystyki produktów pasujących do typu urody, zwraca uwagę na osadzenie oczu na wielkość i kształt ust oraz linię łuku brwiowego.

Wizażysta w przeciwieństwie do makijażysty kieruje się on całością wizerunku osoby. Potrafi dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy oraz podpowiedzieć jakich dodatków (elementów biżuterii, garderoby) czy tez kolorów należy się wystrzegać a które powinno się używać.

Makijażysta/ Makijażystka to osoba wykonująca makijaż, który pomaga podkreślić urodę, zamaskować niedoskonałości cery. Nie projektuje makijaży, tylko je wykonuje.

Zajmuje się również artystyczna stroną wykonania makijażu na potrzeby sesji zdjęciowej czy filmu.

Więcej na temat różnych typów makijaży dowiesz się z osobnego artykułu zapraszam! http://sylwiamakeup.pl/oferta