(Nie) Podstawowe Błędy w makijażu

 

Błąd 1 – złe oświetlenie.

 

Wydawać by się mogłom że oświetlenie przy którym robimy nasz codzienny makijaż nie ma znaczącego wpływu na końcowy efekt naszego wyglądu. Przecież zawsze malujemy się tak samo i doskonale wiemy jak wyglądamy. Prawda? Takie podejście może być bardzo mylne..
Sztuczne światło przy którym najczęściej wykonujemy makijaż sprawia, żenakładamy intensywniej pewne produkty. Wszystko ok. jeśli przygotowujemy się do wieczornego wyjścia, w innym razie będziemy wyglądać na „przemalowane”.

 

Błąd 2 -  za dużo podkładu.

 

Najczęstszym błędem w makijażu jest oprócz źle dobranego koloru podkładu, także jego ilość . Zbyt duża może sprawić, że będziemy wyglądać stażej, podkład osadzi się w drobnych liniach mimicznych i zmarszczkach, pogłębi je i nada ciężkiego wyglądu.

 

Błąd 3 -  źle dobrany korektor.

 

Drobne niedoskonałości, wypryski  czy cienie pod oczami staramy się zatuszować korektorem. Prawidłowo! Jednak czy zastanawiamy się nad jego kolorem i konsystencją? Najczęściej nie..

Otóż nie każdy korektor jest w stanie sprostać wszystkim problemom. Zbyt ciężkie i jasne korektory zamiast zakryć niedoskonałości potrafią je uwidocznić. (Zasada gry barw, jasne-uwypukla, ciemne- cofa). Stała konsystencja podkładu nałożona pod oczy, obciąża dolną powiekę i podkreśla zmarszczki, efekt odwrotny do zamierzonego..  W okolice oka używaj tylko płynnych delikatnych korektorów, które rozświetlają i delikatnie tuszują cienie.

 

Błąd 4 – aplikacja różu/bronzera na nie przypudrowaną twarz.

 

Często zdarza Ci się, że nałożony róż na policzki tworzy nieestetyczną plamę? To wynik tego, że aplikujesz go zaraz po nałożeniu podkładu. (Ma to tylko rację bytu jeśli wybrany przez Ciebie róż czy bronzer ma płynną konsystencję bądź jest w kremie.)  Jeśli nie lubisz przypudrowanej i matowej cery wystarczy nałożyć odrobinę pudru tylko w tym miejscu gdzie chcesz aplikować róż, ułatwi to jego rozprowadzenie i sprawi, że przejście między kolorem podkładu a odcieniem różu stanie się płynne i naturalne.

 

Błąd 5 – nie zadbana cera.

 

Nałożony podkład nie utrzymuje się długo na Twojej buzi? Podkreśla suche skórki i linie mimiczne? Wysusza, bądź spływa z twarzy? Myślisz, że to wina źle dobranego podkładu?
W znacznym stopniu pewnie masz rację, jednak radziłabym zastanowić się nad tym dłużej.. Przyczyną tych wszystkich problemów może okazać się zła kondycja cery, nie odpowiednie jej nawilżenie oraz odwodnienie.
 

Błędy, błedami.. przydało by się dla równowagi kilka trików w makijażu o których można poczytać tutaj http://sylwiamakeup.pl/blog/2015/01/7-makijazowych-trikow-ktore-powinna-znac-kazda-panna-mloda-http://sylwiamakeup.pl/blog/2015/01/7-makijazowych-trikow-ktore-powinna-znac-kazda-panna-mloda-