Jak modelować twarz odpowiednio dobraną fryzurą?

1. Krótka szyja – wydłuż ją upinając wszystkie włosy do góry. Wysuszysz kosmyki po umyciu i zaczynając od zewnętrznych warstw, podtapiruj  i wylakierować od spodu. Tak przygotowane włosy podepnij z tyłu wsuwkami, a z przodu wygładź. Pamiętaj, że krótką szyję wydłużą wszystkie wysokie fryzury i podpięcia na czubku głowy.  

2. Duże, odstające uszy albo szeroka szczęka – skutecznie ukryją je półdługie, wycieniowanie na końcach włosy z przedziałkiem na środku głowy. Łagodne dłuższe kosmyki na linii żuchwy sprawią że jej zarys będzie delikatniejszy. W wilgotne włosy wetrzyj piankę do stylizacji i zawiń pojedyncze pasma na grube wałki. Zdejmując wałki po dłuższej chwili przeczesz pasma i utrwal lakierem

3. Zakola albo wysokie czoło – postaw na krótką, lekko postrzępioną na końcach fryzurę w męskim stylu. Wszystkie włosy zaczesuj na czoło aby sprawiały wrażenie lekkiego nieładu, to odwróci uwagę od dużego, wysokiego czoła. 

4. Okrągła twarz – Wystrzegaj się fryzur dodających dużej objętości w linii żuchwy. Grzywka powinna zostać ścięta ukośnie i delikatnie postrzępiona.

5. Duży nos, wąskie usta –  to są Twoje kompleksy? Odwróć od nich uwagę skupiając się na włosach. Jeśli tylko możesz to stwórz burzę lokó lub mocno asymetryczną fryzurę. Może przydać Ci się lokówka, prostownica, bądź wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów. Postaw na kreatywność.

 6. Nie zarysowane kości policzkowe albo kwadratowa twarz – zaufaj mocno wycieniowanym na końcach włosom o średniej długości. Wgnieć w nie piankę dodająca objętości, wygładź włosy prostownicą, a następnie modeluj je na grubej szczotce. Na koniec zrób prosty przedziałek i rozczesz włosy.  

7. Zmarszczki na czole –  ukryjesz je pod grzywką. Nic tak nie odmładza jak delikatna grzywka lekko opadająca po za łuk brwiowy.